Vishay Intertech BFC237514751
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC237514751
EBEE Part #
E83791472
Package
Plugin,P=10mm
Description
750pF -55℃~+105℃ ±5% Plugin,P=10mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC237514751
RoHS
Operating Temperature-55℃~+105℃
Voltage Rated630V;300V
Capacitance750pF
Tolerance±5%