Vishay Intertech BFC237514432
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC237514432
EBEE Part #
E83809404
Package
Plugin,P=10mm
Description
4.3nF -55℃~+105℃ ±5% Plugin,P=10mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC237514432
RoHS
Operating Temperature-55℃~+105℃
Voltage Rated630V;300V
Capacitance4.3nF
Tolerance±5%