Vishay Intertech BFC237511751
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC237511751
EBEE Part #
E83791732
Package
Plugin,P=10mm
Description
750pF -55℃~+105℃ ±3.5% Plugin,P=10mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC237511751
RoHS
Operating Temperature-55℃~+105℃
Voltage Rated630V;300V
Capacitance750pF
Tolerance±3.5%