Vishay Intertech BFC233917152
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC233917152
EBEE Part #
E83297821
Package
Plugin,P=10mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
1.5nF ±10% X2 310V Plugin,P=10mm Safety Capacitors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC233917152
RoHS
Operating Temperature-55℃~+110℃
Capacitance1.5nF
Tolerance±10%
SubclassX2
Voltage(AC)310V