Vishay Intertech BFC233915823
Manufacturer
Mfr. Part #
BFC233915823
EBEE Part #
E83298348
Package
Plugin,P=15mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
82nF ±10% X2 310V Plugin,P=15mm Safety Capacitors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Film Capacitors
DatasheetVISHAY BFC233915823
RoHS
Operating Temperature-55℃~+110℃
Capacitance82nF
Tolerance±10%
SubclassX2
Voltage(AC)310V