Vishay Intertech 657BR0102
Manufacturer
Mfr. Part #
657BR0102
EBEE Part #
E86825911
Package
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±20% ±600ppm/℃ 1W 1kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Rotary Potentiometers, Rheostats
DatasheetVISHAY 657BR0102
RoHS
Temperature Coefficient±600ppm/℃
Tolerance±20%
Resistance1kΩ
Power(Watts)1W