Vishay Intertech 511D477M035DK4D
Manufacturer
Mfr. Part #
511D477M035DK4D
EBEE Part #
E81605839
Package
Plugin,D12.5xL26.5mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±20% 5mm 35V 470uF Plugin,D12.5xL26.5mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetVISHAY 511D477M035DK4D
RoHS
Operating Temperature-40℃~+105℃
Voltage Rated35V
Capacitance470uF
Tolerance±20%
Ripple Current-
Lead Spacing5mm
Lifetime @ Temperature1000hrs@105℃
Diameter12.5mm
Height - Seated (Max)26.5mm