Vishay Intertech 36D392F075BB2B
Manufacturer
Mfr. Part #
36D392F075BB2B
EBEE Part #
E81646946
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
75V 3900uF -10%~+75% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetVISHAY 36D392F075BB2B
RoHS
Operating Temperature-40℃~+85℃
Voltage Rated75V
Capacitance3900uF
Tolerance-10%~+75%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Lifetime @ Temp1000hrs@85℃
Lead Spacing22.22mm
Height - Seated (Max)82.6mm