Vishay Intertech 36D331F450BC2A
Manufacturer
Mfr. Part #
36D331F450BC2A
EBEE Part #
E81614951
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
450V 330uF -10%~+50% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS
Select All
CategoryPassives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors
DatasheetVISHAY 36D331F450BC2A
RoHS
Operating Temperature-40℃~+85℃
Voltage Rated450V
Capacitance330uF
Tolerance-10%~+50%
Equivalent Series Resistance(ESR)-
Lifetime @ Temp1000hrs@85℃
Lead Spacing22.22mm
Height - Seated (Max)108mm