| Mfr. Part # | 36D223G075DF2A |
| EBEE Part # | E81615764 |
| Package | Bolt |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| ECCN | EAR99 |
| Description | 75V 22000uF -10%~+75% Bolt Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS |
|---|---|---|
| Category | Passives ,Capacitors ,Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Datasheet | VISHAY 36D223G075DF2A | |
| RoHS | ||
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Voltage Rated | 75V | |
| Capacitance | 22000uF | |
| Tolerance | -10%~+75% | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Lifetime @ Temp | 1000hrs@85℃ | |
| Lead Spacing | 31.8mm |