VICOR V150C8M100B3
Manufacturer
Mfr. Part #
V150C8M100B3
EBEE Part #
E87137620
Package
Customer #
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
DC-DC Power Modules ROHS
Select All
RoHS
Output Power100W
Output Voltage8V
Output Current (Max)12.5A
Insulated Voltage3kV
Conversion Efficiency84%
Input Voltage(DC)100V~200V