VBsemi Elec STD10NF06LT4-VB
Manufacturer
Mfr. Part #
STD10NF06LT4-VB
EBEE Part #
E87463631
Package
TO-252
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
60V 18A 41.7W 1V@250uA 1 N-channel TO-252 MOSFETs ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
239 In Stock for Fast Shipping
239 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,Single FETs, MOSFETs
DatasheetVBsemi Elec STD10NF06LT4-VB
RoHS
TypeN-Channel
RDS(on)73mΩ@10V;85mΩ@4.5V
Operating Temperature --55℃~+150℃
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)40pF
Number1 N-channel
Pd - Power Dissipation41.7W
Drain to Source Voltage60V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))1V
Current - Continuous Drain(Id)18A
Ciss-Input Capacitance660pF
Output Capacitance(Coss)85pF
Gate Charge(Qg)19.8nC@10V