USS009PC2DC012
Manufacturer
Mfr. Part #
USS009PC2DC012
EBEE Part #
10316573-USS009PC2DC012-EB
Customer #
EDA Models
Description
CONN PLUG 9POS 12" WIRE
Select All
CategoryCable Assemblies ,Rectangular Cable Assemblies
Series-
PackagingBulk
Part StatusActive
Connector TypePlug to Individual Wire Leads
Number of Positions9
ShieldingUnshielded
Features-
Base Product NumberUSS009
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
Length1.00' (304.80mm)
ColorMultiple, Individual
Number of Rows1
Usage-
Cable TerminationCrimp
Pitch - Connector-
Pitch - Cable-
Description
9 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Individual Wire Leads 1.00' (304.80mm)