TT Electronics OAR3R025FLF
Manufacturer
Mfr. Part #
OAR3R025FLF
EBEE Part #
E819433119
Package
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
3W 25mΩ Current Sensing Resistors ±20ppm/℃ ±1% Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chip Resistor - Surface Mount
DatasheetTT Electronics OAR3R025FLF
RoHS
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±20ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance25mΩ
Power(Watts)3W