TT Electronics 93PR50LF
Manufacturer
Mfr. Part #
93PR50LF
EBEE Part #
E87207620
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±20% ±100ppm/℃ 1W 50Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
DatasheetTT Electronics 93PR50LF
RoHS
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±20%
Resistance50Ω
Power(Watts)1W