TT Electronics 91TR100LF
Manufacturer
Mfr. Part #
91TR100LF
EBEE Part #
E87206871
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±20% ±100ppm/℃ 500mW 100Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
DatasheetTT Electronics 91TR100LF
RoHS
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±20%
Resistance100Ω
Power(Watts)500mW