TT Electronics 90PR50LFTB
Manufacturer
Mfr. Part #
90PR50LFTB
EBEE Part #
E86111732
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±20% ±100ppm/℃ 750mW 50Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
DatasheetTT Electronics 90PR50LFTB
RoHS
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±20%
Resistance50Ω
Power(Watts)750mW