TT Electronics 90PR100LFTB
Manufacturer
Mfr. Part #
90PR100LFTB
EBEE Part #
E87206697
Description
±10% ±100ppm/℃ 750mW 100Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
DatasheetTT Electronics 90PR100LFTB
RoHS
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±10%
Resistance100Ω
Power(Watts)750mW