TT Electronics 90PR100KLF
Manufacturer
Mfr. Part #
90PR100KLF
EBEE Part #
E86421679
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±10% ±100ppm/℃ 750mW 100kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
DatasheetTT Electronics 90PR100KLF
RoHS
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±10%
Resistance100kΩ
Power(Watts)750mW