TT Electronics 89PR10KLFTB
Manufacturer
Mfr. Part #
89PR10KLFTB
EBEE Part #
E86840097
Package
Plugin
Customer #
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±10% ±100ppm/℃ 750mW 10kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
RoHS
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±10%
Resistance10kΩ
Power(Watts)750mW