TT Electronics 84PR200LF
Manufacturer
Mfr. Part #
84PR200LF
EBEE Part #
E87045483
Package
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±10% ±100ppm/℃ 250mW 200Ω Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
DatasheetTT Electronics 84PR200LF
RoHS
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±10%
Resistance200Ω
Power(Watts)250mW