TT Electronics 82PR100LF
Manufacturer
Mfr. Part #
82PR100LF
EBEE Part #
E85921958
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±10% ±100ppm/℃ 500mW 100Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
DatasheetTT Electronics 82PR100LF
RoHS
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±10%
Resistance100Ω
Power(Watts)500mW