TT Electronics 72PTR500KLF
Manufacturer
Mfr. Part #
72PTR500KLF
EBEE Part #
E86404334
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±10% ±100ppm/℃ 500mW 500kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
DatasheetTT Electronics 72PTR500KLF
RoHS
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±10%
Resistance500kΩ
Power(Watts)500mW