TT Electronics 72PR50LF
Manufacturer
Mfr. Part #
72PR50LF
EBEE Part #
E86100822
Description
±20% ±100ppm/℃ 500mW 50Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
Category
DatasheetTT Electronics 72PR50LF
RoHS
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±20%
Resistance50Ω
Power(Watts)500mW