TT Electronics 72PR50KLF
Manufacturer
Mfr. Part #
72PR50KLF
EBEE Part #
E86701949
Description
±10% ±100ppm/℃ 500mW 50kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
DatasheetTT Electronics 72PR50KLF
RoHS
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±10%
Resistance50kΩ
Power(Watts)500mW