TT Electronics 72PR200LF
Manufacturer
Mfr. Part #
72PR200LF
EBEE Part #
E87192983
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±10% ±100ppm/℃ 500mW 200Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
DatasheetTT Electronics 72PR200LF
RoHS
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±10%
Resistance200Ω
Power(Watts)500mW