TT Electronics 68PR50LFTB
Manufacturer
Mfr. Part #
68PR50LFTB
EBEE Part #
E86826166
Package
Plugin
Customer #
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±20% ±250ppm/℃ 500mW 50Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
RoHS
Temperature Coefficient±250ppm/℃
Tolerance±20%
Resistance50Ω
Power(Watts)500mW