TT Electronics 68PR20KLFTB
Manufacturer
Mfr. Part #
68PR20KLFTB
EBEE Part #
E85912071
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±10% ±100ppm/℃ 500mW 20kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
DatasheetTT Electronics 68PR20KLFTB
RoHS
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±10%
Resistance20kΩ
Power(Watts)500mW