TT Electronics 67PR50LF
Manufacturer
Mfr. Part #
67PR50LF
EBEE Part #
E86700155
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±20% ±250ppm/℃ 500mW 50Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
DatasheetTT Electronics 67PR50LF
RoHS
Temperature Coefficient±250ppm/℃
Tolerance±20%
Resistance50Ω
Power(Watts)500mW