TT Electronics 67PR50KLFTB
Manufacturer
Mfr. Part #
67PR50KLFTB
EBEE Part #
E87191412
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±10% ±100ppm/℃ 500mW 50kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
DatasheetTT Electronics 67PR50KLFTB
RoHS
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±10%
Resistance50kΩ
Power(Watts)500mW