TT Electronics 67PR250KLFTB
Manufacturer
Mfr. Part #
67PR250KLFTB
EBEE Part #
E86402628
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±10% ±100ppm/℃ 500mW 250kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
DatasheetTT Electronics 67PR250KLFTB
RoHS
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±10%
Resistance250kΩ
Power(Watts)500mW