TT Electronics 64PR50LF
Manufacturer
Mfr. Part #
64PR50LF
EBEE Part #
E86402411
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±10% ±100ppm/℃ 250mW 50Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
DatasheetTT Electronics 64PR50LF
RoHS
Temperature Coefficient±100ppm/℃
Tolerance±10%
Resistance50Ω
Power(Watts)250mW