TT Electronics 44GR20LFTB
Manufacturer
Mfr. Part #
44GR20LFTB
EBEE Part #
E86688387
Package
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±20% ±250ppm/℃ 250mW 20Ω Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
DatasheetTT Electronics 44GR20LFTB
RoHS
Temperature Coefficient±250ppm/℃
Tolerance±20%
Resistance20Ω
Power(Watts)250mW