TT Electronics 37PR50KLF
Manufacturer
Mfr. Part #
37PR50KLF
EBEE Part #
E86064287
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±20% ±250ppm/℃ 500mW 50kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
DatasheetTT Electronics 37PR50KLF
RoHS
Temperature Coefficient±250ppm/℃
Tolerance±20%
Resistance50kΩ
Power(Watts)500mW