TT Electronics 36PR100LF
Manufacturer
Mfr. Part #
36PR100LF
EBEE Part #
E86086589
Package
Plugin
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±20% ±250ppm/℃ 300mW 100Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
DatasheetTT Electronics 36PR100LF
RoHS
Temperature Coefficient±250ppm/℃
Tolerance±20%
Resistance100Ω
Power(Watts)300mW