TT Electronics 23BR20LFTR
Manufacturer
Mfr. Part #
23BR20LFTR
EBEE Part #
E87173792
Package
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
±20% ±250ppm/℃ 250mW 20Ω Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Select All
CategoryPassives ,Potentiometers, Variable Resistors ,Trimmer Potentiometers
DatasheetTT Electronics 23BR20LFTR
RoHS
Temperature Coefficient±250ppm/℃
Tolerance±20%
Resistance20Ω
Power(Watts)250mW