TSA89-E1E1-S60
Manufacturer
Mfr. Part #
TSA89-E1E1-S60
EBEE Part #
8083729-TSA89-E1E1-S60-EB
Customer #
EDA Models
Description
COAX CBL 3.5MM TO 3.5MM 5'
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
SeriesTSA
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ingress Protection-
FeaturesShielded
Base Product NumberTSA89
1st Connector3.5mm Plug
2nd Connector3.5mm Plug
Length60.0" (1.5m) 5.0'
ColorBlack
Style3.5mm to 3.5mm
Cable Type4.95mm OD Coaxial Cable
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max32 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial 3.5mm to 3.5mm 4.95mm OD Coaxial Cable 60.0" (1.5m) 5.0'