Tritech-MOS TMP30100D
Manufacturer
Mfr. Part #
TMP30100D
EBEE Part #
E818186777
Package
TO-252-3L
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
TO-252-3L MOSFETs ROHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
20 In Stock for Fast Shipping
20 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,Single FETs, MOSFETs
DatasheetTritech-MOS TMP30100D
RoHS
TypeP-Channel
RDS(on)6.2mΩ@4.5V
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)580pF
Number1 P-Channel
Drain to Source Voltage30V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))2.5V
Current - Continuous Drain(Id)100A
Ciss-Input Capacitance5.07nF
Output Capacitance(Coss)695pF
Gate Charge(Qg)146nC@10V