| Mfr. Part # | TRAB9023 |
| EBEE Part # | 12303029-TRAB9023-EB |
| EDA Models | |
| Description | RF ANT 915MHZ DOME NMO BASE MT |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless ,RF Antennas | |
| Datasheet | TE Connectivity TRAB9023 | |
| Part Status | Active | |
| Mounting Type | Base Mount | |
| Ingress Protection | - | |
| Features | - | |
| Applications | GSM | |
| Termination | NMO | |
| Height (Max) | 2.700" (68.58mm) | |
| Return Loss | - | |
| Frequency Range | 902MHz ~ 928MHz | |
| Gain | 3dBi | |
| RF Family/Standard | Cellular | |
| Frequency Group | UHF (300MHz ~ 1GHz) | |
| Frequency (Center/Band) | 915MHz | |
| VSWR | 2 | |
| Power - Max | 150 W |