| Mfr. Part # | TRA18503P |
| EBEE Part # | 12294464-TRA18503P-EB |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| Description | RF ANT 1.9GHZ DOME N FEM PAN MT |
Please send RFQ , we will respond immediately.
| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless ,RF Antennas | |
| Datasheet | TE Connectivity TRA18503P | |
| Series | Phantom® | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Ingress Protection | - | |
| Features | - | |
| Base Product Number | TRA18503 | |
| Applications | GSM, PCS | |
| Termination | N Type Female | |
| Height (Max) | 2.700" (68.58mm) | |
| Return Loss | - | |
| Frequency Range | 1.85GHz ~ 1.99GHz | |
| Gain | 3dBi | |
| RF Family/Standard | Cellular, General ISM | |
| Frequency Group | UHF (1GHz ~ 2GHz) | |
| Frequency (Center/Band) | 1.9GHz | |
| Antenna Type | Dome | |
| Number of Bands | 1 | |
| VSWR | 2 | |
| Power - Max | 100 W |