TFA20C03DBER
Manufacturer
Mfr. Part #
TFA20C03DBER
EBEE Part #
12270809-TFA20C03DBER-EB
Description
0805 RF ATTENUATOR
Select All
CategoryRF and Wireless ,Attenuators
DatasheetOhmite TFA20C03DBER
SeriesTFA
PackagingTape & Reel (TR):::Cut Tape (CT):::Digi-Reel®
Part StatusActive
Impedance50 Ohms
Package / Case0805 (2012 Metric)
Attenuation Value3dB
Frequency Range0 Hz ~ 20 GHz
Power (Watts)100mW
Description
RF Attenuators 3dB 0 Hz ~ 20 GHz 50 Ohms 100mW 0805 (2012 Metric)