Texas Instruments SN74LVCH16541ADGG
Manufacturer
Mfr. Part #
SN74LVCH16541ADGG
EBEE Part #
E83756601
Package
TSSOP-48
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
8 24mA 1.65V~3.6V 24mA 2 TSSOP-48 Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
Category
DatasheetTI SN74LVCH16541ADGG
RoHS
Supply Voltage1.65V~3.6V
Operating Temperature-40℃~+85℃
Number of Elements2
Source Current24mA
Sink Current24mA