TECH PUBLIC TPZ5V6CS3
Manufacturer
Mfr. Part #
TPZ5V6CS3
EBEE Part #
E846472800
Learn more >>
1950 In Stock for Fast Shipping
1950 available for immediate shipping
Category
DatasheetTECH PUBLIC TPZ5V6CS3
Diode Configuration1 Independent
Pd - Power Dissipation350mW
Zener Voltage(Nom)5.6V
Zener Voltage(Range)5.2V~6V