TECH PUBLIC TPZ5V1CS3
Manufacturer
Mfr. Part #
TPZ5V1CS3
EBEE Part #
E846472801
Learn more >>
2550 In Stock for Fast Shipping
2550 available for immediate shipping
Category
DatasheetTECH PUBLIC TPZ5V1CS3
Diode Configuration1 Independent
Pd - Power Dissipation350mW
Zener Voltage(Nom)5.1V
Zener Voltage(Range)4.8V~5.4V