TECH PUBLIC TPZ13VCS3
Manufacturer
Mfr. Part #
TPZ13VCS3
EBEE Part #
E846472814
Learn more >>
2400 In Stock for Fast Shipping
2400 available for immediate shipping
Category
DatasheetTECH PUBLIC TPZ13VCS3
Diode Configuration1 Independent
Pd - Power Dissipation350mW
Zener Voltage(Nom)13V
Zener Voltage(Range)12.4V~14.1V