TECH PUBLIC TPZ12VCS3
Manufacturer
Mfr. Part #
TPZ12VCS3
EBEE Part #
E846472812
Package
SOT-23
Learn more >>
2350 In Stock for Fast Shipping
2350 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: Full Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
Recommended For You
TypeDescription
Select All
Category
DatasheetTECH PUBLIC TPZ12VCS3
Diode Configuration1 Independent
Pd - Power Dissipation350mW
Zener Voltage(Nom)12V
Zener Voltage(Range)11.4V~12.7V