| Mfr. Part # | TP132LC33S5 |
| EBEE Part # | E848586714 |
| Package | SOT-23-5 |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| Description |
|---|---|---|
| Category | ||
| Datasheet | TECH PUBLIC TP132LC33S5 | |
| Output Type | Fixed | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃@(Ta) | |
| Output Current | 300mA | |
| Operating Voltage | 7V | |
| output voltage | 3.3V | |