TECH PUBLIC SMDJ10CA
Manufacturer
Mfr. Part #
SMDJ10CA
EBEE Part #
E853278554
Package
SMC
Description
17V 176.5A 3kW@10/1000us 12.3V Bidirectional 10V SMC TVS Diodes RoHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
2995 In Stock for Fast Shipping
2995 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
CategoryCircuit Protection ,Transient Voltage Suppressors (TVS) ,TVS Diodes
DatasheetTECH PUBLIC SMDJ10CA
Operating Temperature-55℃~+150℃
Number of Channels-
TypeTVS
Reverse Leakage Current (Ir)5uA
Peak Pulse Current (Ipp)176.5A
Peak Pulse Power Dissipation (Ppp)3kW@10/1000us
polarityBidirectional
Reverse Stand-Off Voltage (Vrwm)10V
Clamping Voltage17V
Voltage - Breakdown12.3V