TE Connectivity TL3AR033F
Manufacturer
Mfr. Part #
TL3AR033F
EBEE Part #
E82076171
Package
2512
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
1W 33mΩ Patch Current Sensing Resistors ±75ppm/℃ ±1% 2512 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
Category
DatasheetTE Connectivity TL3AR033F
RoHS
Rated Current-
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±75ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance33mΩ
Mounting SytlePatch
Power(Watts)1W