TE Connectivity TL2BR047F
Manufacturer
Mfr. Part #
TL2BR047F
EBEE Part #
E82076378
Package
1206
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
250mW 47mΩ Patch Current Sensing Resistors ±75ppm/℃ ±1% 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryPassives ,Resistors ,Chip Resistor - Surface Mount
DatasheetTE Connectivity TL2BR047F
RoHS
Rated Current-
TypeCurrent Sensing Resistors
Temperature Coefficient±75ppm/℃
Tolerance±1%
Resistance47mΩ
Mounting SytlePatch
Power(Watts)250mW